INFORMATOR
W niedzielę: 9.00 i 12.00.. W tygodniu: 17.00
W dni świąteczne nakazane (wolne): 10.00 i 12.00.
W dni świąteczne nakazane (praca): 10.00 i 17.00.
Spowiedź święta
W niedzielę i w najważniejsze uroczystości: pół godziny przed mszą św. (przez 15 min.).
W tygodniu: 15 min. przed mszą.
Ogłoszenia parafialne
Informacje z życia naszej wspólnoty parafialnej. Zapowiedzi wydarzeń. Ważne informacje dla parafian i odwiedzających naszą parafię.
Intencje mszalne
Wykaz intencji mszalnych na 2025 r. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na bieżący rok, również drogą internetową.
Kancelaria parafialna
Kancelaria parafialna czynne jest we wtorek i piątek, bezpośrednio po ostatniej mszy św. (oprócz dni świątecznych i podczas rekolekcji).
Biuro cmentarza
Biuro cmentarza czynne jest w środę, bezpośrednio po ostatniej mszy św. (oprócz dni świątecznych i podczas rekolekcji).
Datkomat
Datkomat to aplikacja mobilna do cyklicznego lub jednorazowego wsparcia finansowego parafii. Ściągnij aplikację i wygodnie przekazuj datki.
Przekaż 1,5% na naszą parafię!
Jak przekazać 1,5% podatku dla Parafii św. Ap. Piotra i Pawła przez Twój e‑PIT? Sprawdź, jak to uczynić wypełniając coroczną deklarację podatkową.
Wsparliśmy dzieci z olsztyńskiego hospicjum.
25.04.2025
Papież Franciszek odszedł do Domu Ojca.
21.04.2025
Zmartwychwstanie – Boża oferta dana każdemu. List Rektora KUL na Wielkanoc 2025 r.
20.04.2025
Oktawa wielkanocna.
20.04.2025
Kiedy budzimy się we wtorkowy poranek po poniedziałku wielkanocnym wielu z nas ma w głowie myśl: "święta, święta i po świętach". A tymczasem jest wręcz przeciwnie. Nawet nie dobiegły połowy! We wtorek wielkanocny i kolejne dni, aż do najbliższej niedzieli, trwa jeszcze oktawa wielkanocna. W praktyce oznacza to, że uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie tylko się nie skończyła, ale trwa całe osiem dni. Oznacza to, że w życiu Kościoła nie tylko poniedziałek po Wielkanocy, ale też każdy kolejny dzień tego tygodnia jest równie ważny jak niedziela wielkanocna. A przy okazji mamy pełne prawo świętować radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa przez cały tydzień w pełnym wymiarze.
Sens Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa w różnych tradycjach chrześcijańskich.
20.04.2025
ISKK: Wzrasta agresja wobec osób duchownych, miejsc i obiektów kultu w Polsce.
03.04.2025
Beatyfikacja 15 sióstr męczennic II Wojny Światowej ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej.
19.02.2025
Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny ginęły dlatego, że były zakonnicami. Za wiarę, w obronie czci własnej i innych. Były więzione, bite, gwałcone, torturowane i brutalnie mordowane. Niektóre zmarły po tygodniach cierpień. Ich beatyfikacja odbędzie się 31 maja 2025 r. w Braniewie.
Decyzję papieża o zatwierdzeniu dekretu dotyczącego męczeństwa sióstr ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny ogłoszono 14 marca br.
„Data ogłoszenia beatyfikacji Sióstr męczenniczek została uzgodniona między Zgromadzeniem a metropolitą warmińskim. W przyszłym roku mija 80 lat od zakończenia II wojny światowej i od męczeńskiej śmierci Sióstr. Dzień 31 maja to święto Nawiedzenia Matki Bożej, które jest ważnym dniem dla Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny” – wyjaśniła w rozmowie z PAP s. Angela Krupińska.
Dodała, że przez wiele lat nie można było mówić o okolicznościach i szczegółach męczeńskiej śmierci sióstr. „Proces trwał 20 lat i nie było łatwo znaleźć żyjących świadków i zebrać wszystkie dokumenty. Ale w końcu doczekałyśmy się. To ogromna radość mieć w zgromadzeniu tyle błogosławionych, to coś niezwykłego” – podkreśliła.
Kościoły Jubileuszowe w Archidiecezji Warmińskiej. Odpust w Roku Jubileuszu 2025.
30.12.2024
Pielgrzymi Nadziei – program duszpasterski na rok 2024/2025.
01.12.2024
PORADNIK DLA PARAFIANINA
Chrzest dziecka
Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Procedury i dokumenty.
Wybór chrzestnego
Przy wyborze chrzestnych rodzice dziecka powinni uwzględnić świadectwo ich życia, ponieważ wymaga się od nich prowadzenia życia, które nie budzi zgorszenia.
Ślub katolicki
Sakrament małżeństwa jest znakiem związku Chrystusa i Kościoła. Udziela on małżonkom łaski miłowania się wzajemnie tą miłością, jaką Chrystus umiłował Kościół.
Pogrzeb katolicki
Prośba o pogrzeb katolicki powinna być potwierdzeniem woli zmarłego, że zarówno za życia jak i po śmierci pragnął być zjednoczony z Bogiem.